SCHWENK Latvija veic kompleksus ieguldījumus izejmateriālu un gatavās produkcijas piegāžu, kā arī iekšējo pārvaldības un kontroles procesu digitalizācijā un automatizācijā
March 31, 2025
Projekti tiek īstenoti Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna 2.2. reformu un investīciju virziena “Uzņēmumu digitālā transformācija un inovācijas” 2.2.1.4.i. investīcijas “Finanšu instrumenti komersantu digitālās transformācijas veicināšanai” ietvaros
SCHWENK Latvija SIA ir saņēmusi atbalstu divu digitālās transformācijas projektu ieviešanai, lai īstenotu uzņēmuma digitālās transformācijas un attīstības pasākumus uzņēmuma Rīgas, Liepājas un Brocēnu struktūrvienībās, automatizējot un digitalizējot izejmateriālu un gatavās produkcijas piegādes, kā arī iekšējos pārvaldības un kontroles procesus.
Lai īstenotu digitālo transformāciju, SCHWENK Latvija SIA divu projekta ietvaros īstenos piecus digitālās stratēģijas attīstības pasākumus dažādās uzņēmuma struktūrās:
- Brocēnu rūpnīcas cementa vagonu manevrēšanas procesu uzlabošana – veicot procesu izvērtējumu, konstatēts, ka būtiski uzlabojumi nepieciešami SCHWENK Latvija Brocēnu cementa rūpnīcā saistībā ar divu dzelzceļa vagonu manevriekārtu darbspēju un tehnoloģiskajām iespējām. Šobrīd vagonu manevrdarbiem tiek izmantotas divas morāli un fiziski novecojušas četru asu dīzeļlokomotīves TGM3B, no tām vecākā ražota 1963. gadā. Projekta ietvaros plānots iegādāties jaunu vagonu manevriekārtu MOL RR2444E (vai līdzvērtīgu), kas būs aprīkota gan ar dzelzceļa riteņpāriem, gan ar autoceļiem piemērotiem riteņiem, ļaujot paātrināt vagonu manevru gaitu. Tā nodrošinās augstāku rīcībspēju un ātrāku uzdevumu izpildi, kas rezultēsies kopējā produktivitātes pieaugumā, t.sk. nodrošinās dīzeļdegvielas ietaupījumu, retāku tehnisko apkopju nepieciešamību u.c. priekšrocības salīdzinājumā ar esošo vagonu manevru iekārtu – dīzeļlokomotīvi.
- Cementa iepildīšanas procesa uzlabošana Liepājas terminālī – SCHWENK Latvija Liepājas terminālī kravas iepildīšana silosos, kur cements tiek uzglabāts pirms pildīšanas kuģos, no kravas automašīnu cementa cisternām notiek ar kravas automašīnu borta pneimatisko sūkni, kas ir ierobežotas jaudas un izmanto dīzeļdegvielu. Projekta ietvaros plānots ieviest stacionāru kompresoru pašā cementa terminālī, kas izmantotu elektroenerģiju (aizvietojot dīzeļdegvielu) un nodrošinātu pastāvīgu spiedienu cementa cisternu pneimatiskajai izkraušanai ar atbilstošu elektroenerģijas patēriņa uzskaites sistēmu (Schneider Electric vai analogu). Ieviestā tehnoloģija ļaus būtiski uzlabot esošo kravas iepildīšanas procesu, kas rezultēsies produktivitātes pieaugumā.
- Transportbetona sūknēšanas pakalpojumu uzskaites dokumentācijas digitalizēšana – SCHWENK Latvija Rīgas transportbetona ražotnēs betona sūkņu pakalpojumu uzskaites dokumentācija šobrīd tiek gatavota drukātā formātā, kas paredz manuālu darbu tās aizpildīšanai un apkopošanai. Īstenojot pasākumu, paredzēts iegādāties programmatūru un nepieciešamo datu ievades aprīkojumu, kas nodrošinātu sūknēšanas pakalpojumu dokumentācijas digitalizēšanu, t.i. piegādes faktu un parametrus fiksējot speciālās triecienizturīgās un darba drošības prasībām atbilstošās ierīcēs, līdz ar to novēršot vajadzību pēc drukātām piegādes lapām, taupot laiku piegādes dokumentācijas aizpildīšanai, apkopošanai un tālākai ievadei uzņēmuma finanšu kontroles sistēmā.
- Bīstamo darbu un ugunsbīstamo darbu norīkojumu dokumentācijas aprites digitalizēšana – SCHWENK Latvija visās struktūrvienībās bīstamo darbu un ugunsbīstamo darbu norīkojumu (15 darbu veidi, piem., darbs ar cilvēku pacelšanas iekārtām, rakšanas darbi dziļāk par 1,5m, remontdarbi zem mobilās tehnikas tam neparedzētā vietā, darbi elektroietaisēs, darbi ūdenstilpņu tuvumā, darbs slēgtās telpās, spridzināšanas darbi kaļķakmens karjerā, u.c.), kā arī ugunsbīstamo darbu norīkojumu (atbilstoši MK. not. 238 (Ugunsdrošības noteikumi)) dokumentācijas aprite norit drukātā formātā, kas gan nevajadzīgi paildzina procesa laiku ar manuālu datu ievadi un apkopošanu, gan rada riskus saistībā ar dokumentu apriti, drošību un glabāšanu. Īstenojot pasākumu, paredzēts elektronizēt bīstamo darbu un ugunsbīstamo darbu veikšanas norīkojuma veidlapas, ieviešot atbilstošu programmatūras risinājumu – tīmeklī balstītu norīkojuma portālu, t.sk. iegādāties datu ievades aprīkojumu, kas atbilst uzņēmuma darba drošības prasībām. Paredzēts, ka šajā platformā darba vadītāji varēs sagatavot elektroniskus norīkojumus, iepazīstināt un nodrošināt iespēju elektroniski parakstīt norīkojumu no visu iesaistīto personu puses. Datus, kas iegūti no norīkojumiem, paredzēts izmantot klātesamības noteikšanai ar iespēju redzēt, kurā lokācijā, cik un kādas personas dotajā brīdī strādā, tā ievērojami uzlabojot gan procesu pārvaldību, gan uzlabojot darbu plānošanu un ceļot efektivitāti.
- Brocēnu rūpnīcā esošo iekārtu apsekošanas procesa digitalizācija – SCHWENK Latvija Brocēnu cementa rūpnīcā autonomo iekārtu regulārās tehniskās apsekošanas apgaitas un vispārējais iekārtu novērtējums tiek veikts, izmantojot drukāta formāta apsekošanas lapas, kuras tālāk, ievērojot subordināciju un darbinieku atbildības jomas, divos līmeņos tiek nodotas tālāk atbildīgajiem darbiniekiem. Informācijas aprite ir lēna, kas var novest pie dažādām procesa problēmām. Darbinieki šobrīd neefektīvi pavada laiku, sagatavojot drukātās kontroles lapas un nogādājot tās uz rūpnīcas biroju un atpakaļ. Vienlaikus tiek patērēts liels daudzums papīra. Pasākuma ietvaros paredzēts ieviest digitālu risinājumu – jaunas, uzņēmuma vajadzībām un prasībām piemērotas apsekošanas aplikācijas izveide ar nepieciešamo datu ievades aprīkojumu, kas atbilst uzņēmuma darba drošības prasībām. Ar jaunās aplikācijas un datu ievades aprīkojuma palīdzību iekārtu apsekošanas ieraksti tikts veikti digitālā veidā, vienlaikus paredzot funkcionalitāti rezultātus nodot tālākai izvērtēšanai tiešsaistē. Datu ievades aprīkojumu paredzēts nodrošināt piecām rūpnīcas zonām, platformā paredzot plašu funkcionalitāti ar inspekciju grafiku izveidi, zonu un inspicējamo iekārtu koriģēšanu, pārbaužu biežuma un maiņu iestatījumu iespējām.
Projekta īstenoto pasākumu rezultātā ar digitālo transformāciju tiks uzlaboti divu uzņēmuma struktūrvienību esošie tehnoloģiskie procesi, kā arī celts darba drošības, uzraudzības, kontroles un administratīvās vadības digitalizācijas un automatizācijas līmenis. Rezultātā pēc ieguldījumiem digitālajā transformācijā uzņēmums būs gan ilgtspējīgāks, gan konkurētspējīgāks ceļot kopējo produktivitāti un saīsinot izejmateriālu un produkcijas iekraušanas un izkraušanas laiku, samazinot energoresursu patēriņu un paaugstinot darbinieku darba drošību. Tāpat tiks digitalizēti atsevišķi uzņēmuma administratīvie procesi, izmantojot pilnībā digitāli vadāmus un pārskatāmus risinājumus.
Uzņēmums 2024. gada 27. novembrī un 4. decembrī ar ALTUM noslēdza aizdevuma līgumus Nr. 078980/03 un 078980/02 par aizdevuma izsniegšanu abu iepriekš minēto projektu īstenošanai ar kapitāla atlaides piemērošanas nosacījumiem.
Aizdevuma līguma Nr. 078980/03 (vagonu manevriekārtas iegāde) attiecināmās izmaksas paredzētas 780’000 EUR apmērā, no tām Eiropas Savienības finansējums (kapitāla atlaides formā) 165’000 EUR, savukārt Aizdevuma līguma Nr. 078980/02 (kompleksi pasākumi Rīgas, Liepājas un Brocēnu struktūrvienībās) attiecināmās izmaksas paredzētas 387’277,62 EUR apmērā, no tām Eiropas Savienības finansējums (kapitāla atlaides formā) 112’012,65 EUR.
Abu aktivitāšu (aizdevumu līgumu) īstenošanas ilgums: līdz 19 mēnešiem (2024.gada septembris – 2026.gada marts)
#NextgenEU, #InvestEU