SW23_LAMPA_1080x1080px_1

Pievienojies SCHWENK Latvija diskusijai sarunu festivālā LAMPA!

May 22, 2023

Ar diskusiju “Darba tikums. Vai pazudis bez vēsts?” piedalīsimies sarunu festivālā LAMPA šā gada 10. jūnijā Cēsīs pl.14.00 – 15.00 uz skatuves APGAISMO.

Diskusijā meklēsim atbildes un kopsaucēju jautājumam, kurā savā dzīves posmā un kur – ģimenē, izglītības sistēmā vai darba vietā – cilvēks mācās darba tikumu un vai tas vēl joprojām ir vērtība?

2022. gada izskaņā Nodarbinātības valsts aģentūrā bija reģistrēti teju 67 tūkstoši bezdarbnieku, kamēr uzņēmējiem trūka 31 tūkstotis darbinieku – satraucoša situācija Latvijas tautsaimniecības attīstībai. Kāpēc šīs abas puses nesatiekas? Vai cilvēki negrib strādāt un izvēlas eksistēt uz sociālo pabalstu rēķina? Varbūt darba devēji ir vainīgi pie nespējas piesaistīt un noturēt darbiniekus? Vai izglītības sistēma, indivīds un darba devējs runā katrs savā valodā? Vai praktiskās un tehniskās prasmes nav pievilcīgas mākslīgā intelekta gaidās? Vai varbūt vienkārši esam kļuvuši slinki un izslavētais latviešu darba tikums ir pazudis bez vēsts?

Tiekamies klātienē Cēsīs vai tiešraidē SCHWENK Latvija Facebook lapā https://www.facebook.com/SCHWENKLV vai Sarunu festivāls LAMPA tīmekļvietnē  https://festivalslampa.lv/lv/programma/pasakumi/2055 .