Latvijas tirgū ienāk vācu būvmateriālu ražotājs SCHWENK

April 3, 2019

Būvmateriālu ražotāja uzņēmumu grupas SCHWENK īpašumā
nonāk līdzšinējie CEMEX aktīvi Baltijā un Ziemeļvalstīs

Investējot 340 miljonus eiro, viens no vecākajiem būvmateriālu ražotājiem Vācijā – ģimenes uzņēmums SCHWENK Group, paplašinājis savu pārstāvniecību Eiropā. Uzņēmums iegādājies virkni aktīvu Baltijā un Ziemeļvalstīs, ieskaitot Latvijā vienīgo cementa rūpnīcu Brocēnos. Citi aktīvi Latvijā ir sešas betona ražotnes, četri minerālmateriālu ieguves karjeri, divi cementa izejmateriālu ieguves karjeri, viens ostas un viens sauszemes transporta terminālis. Tuvākajās dienās tiks reģistrēta arī uzņēmuma nosaukuma maiņa uz SCHWENK Latvija.

Darījums ietver arī līdzdalību aptuveni 38% apmērā vienā cementa rūpnīcā Akmenē, Lietuvā, ar ražošanas jaudu aptuveni 1,8 miljoni tonnu gadā, kā arī eksporta biznesa virzienu uz Igauniju. Līdz ar Latvijas biznesa vienību SCHWENK iegādājies arī trīs importa termināļus Somijā, četrus importa termināļus Norvēģijā un četrus importa termināļus Zviedrijā.

“Esam lepni, kā Latvijā tiek uzturēta un attīstīta cementa ražošanas tradīcija, kas aizsākās pirms vairāk nekā 100 gadiem. Turpināsim nodrošināt augstas kvalitātes būvmateriālus mūsu klientiem Latvijā un eksporta tirgos, tāpat kā līdz šim īstenojot drošu un ilgtspējīgu ražošanas praksi. SCHWENK ir viens no vadošajiem nozares spēlētājiem Vācijā ar augstiem veselības un drošības, produktu kvalitātes, ilgtspējas un vides standartiem,” saka Latvijas uzņēmuma valdes pārstāvis Jegors Golubevs.

SCHWENK Brocēnu cementa rūpnīcas jauda ir aptuveni 1,6 miljoni tonnu gadā, pērn tika saražots vairāk nekā miljons tonnu cementa. 29% tika izmantoti būvniecībā un citu būvmateriālu ražošanā Latvijā, bet 71% – eksportēti uz Igauniju, Zviedriju, Somiju un Baltkrieviju.

“Esam gandarīti par iespēju iegādāties vienu no modernākajām cementa rūpnīcām reģionā,” saka SCHWENK izpilddirektors Tomass Špannagls (Thomas Spannagl). “Iespēja paplašināt uzņēmējdarbību Baltijā un Ziemeļvalstīs mums nozīmē ne tikai biznesa attīstību, bet arī SCHWENK ģimenes palielināšanos, konkurētspējas un ekspertīzes stiprināšanu, kopīgu mācīšanos un kultūras daudzveidību.”

Latvijā uzņēmuma nosaukums būs SIA SCHWENK Latvija, Zviedrijā – SCHWENK Sverige AB, Norvēģijā – SCHWENK Norge AS un Somijā – SCHWENK Suomi Oy. Īpašnieku maiņa neietekmēs uzņēmumu esošās saistības ar to sadarbības partneriem, tai skaitā piegādātājiem. Uzņēmumi turpina būt tās pašas juridiskās personas, kas iepriekš, t. i., uzņēmumu reģistrācijas numuri nav mainījušies, un tie turpinās pienākumu izpildi un tiesību īstenošanu saskaņā ar noslēgtajiem līgumiem un spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem.