SCHWENK kļūst par galveno akciju īpašnieku Lietuvas cementa ražošanas uzņēmumā AB Akmenės Cementas

July 1, 2021

Ulma, 2021. gada 1. jūlijs: 2021. gada 30. jūnijā SCHWENK Building Materials Group ir ieguvusi savā īpašumā papildu 50,4% Lietuvas AB Akmenės Cementas cementa rūpnīcas akciju, tādējādi kļūstot par 97% šī uzņēmuma akciju īpašnieci.

Darījums ietver arī vairāk par 75% akciju AB Kalcitas karjeru izstrādes uzņēmumā un divu termināļu akcijas.

SCHWENK galveno uzmanību pievērsīs attiecību stiprināšanai ar klientiem un turpmākai vides standartu paaugstināšanai, izmantojot alternatīvos izejmateriālus un kurināmo.

Līdz ar AB Akmenės Cementas nonākšanu SCHWENK īpašumā uzņēmumam tagad pieder divas augstas veiktspējas cementa rūpnīcas Ziemeļeiropā, tādējādi nodrošinot plašu videi draudzīgu un inovatīvu būvmateriālu piedāvājumu.

 

Par SCHWENK

SCHWENK dibināts Ulmā 1847. gadā, kas padara to par vienu no vecākajiem ģimenes uzņēmumiem Vācijas būvmateriālu ražošanas nozarē.

SCHWENK Building Materials Group uzņēmumu grupā ir aptuveni 4 500 darbinieku, un tā darbojas Centrāleiropā, Ziemeļeiropā un Austrumeiropā, kā arī Namībijā.

Akmenės Cementas

Ar aptuveni 1,8 miljonu tonnu ražošanas jaudu AB Akmenės Cementas ir vienīgā cementa rūpnīca Lietuvā. 2014. gadā šī rūpnīca tika pārdomāti modernizēta. Uzņēmums eksportē apmēram 30% no tā ražošanas apjoma.