SCHWENK Latvija papildina betona piegādes floti

SCHWENK Latvija papildina betona piegādes floti

May 5, 2020
12 jaunie betona maisītāji samazinās trokšņa līmeni un emisiju rādītājus
Viens no vadošajiem būvmateriālu ražotājiem Latvijā SCHWENK Latvija iegādājies 12 jaunus betona vedējus, tādējādi uzlabojot transportbetona piegādes efektivitāti. Kopumā uzņēmuma autoparkā ir vairāk nekā 40 dažādas specializētās tehnikas vienības transportbetona piegādei un sūknēšanai.
Jaunie 2020. izlaiduma gada betonvedēji Mercedes-Benz Arocs ar vācu betonmaisītāju uzbūvju ražotāja Liebherr maisītājiem ir inovatīvākie, drošākie, klusākie un videi draudzīgākie šāda veida transportlīdzekļi Eiropā. Euro 6 standartam atbilstošie dzinēji samazina noteiktu emisiju rādītājus pat par 30% salīdzinot ar iepriekšējo izlaidumu modeļiem.
“Augstākie drošības standarti un iespējami mazāka ietekme uz vidi bija būtiskākie apsvērumi tieši šo modeļu izvēlei. Jaunie betonvedēji aprīkoti ar virkni inovāciju un tehnoloģiju, kas ievērojami palielina drošību uz ceļa, uzlabo manevrētspēju būvlaukumā, nodrošina ergonomiskus darba apstākļus transportlīdzekļa vadītājiem un palielina pārvadājumu efektivitāti. Tas viss palīdz arī sniegt labāku pakalpojumu klientiem,” skaidro SCHWENK Latvija valdes loceklis, Betona un minerālmateriālu biznesa vienības direktors Jegors Golubevs.
“Tik apjomīgs specializētā betona piegādes autotransporta flotes atjauninājums ir rets notikums,” atzīst SIA “Domenikss” Kravas automobiļu tirdzniecības un mārketinga vadītājs Aivis Zapereckis.
“Pēdējos desmit gados specializēto dažādu veidu jaunu celtniecības kravas automobiļu tirgus Latvijā bija ļoti zemā līmenī. Pa šiem gadiem autobūvē ir notikušas lielas pārmaiņas digitalizācijas ziņā, kā arī īstenojot ES ekoloģijas un drošības normu pieauguma prasības,” turpina A. Zapereckis.
Jaunajiem Mercedes-Benz Arocs sānu spoguļi aizstāti ar MirrorCam atpakaļskata kamerām un auto aprīkoti ar 360 grādu videokamerām, kas nodrošina redzamību visapkārt transportlīdzeklim un faktiski novērš aklo zonu iespējamību. Sensori brīdina par pārāk tuvu pietuvojušos transportlīdzekli vai šķēršļiem būvlaukumā, kur manevrētspēja bieži ir ierobežota. Ergonomiskas komforta kabīnes aprīkotas ar pilnībā digitalizētu un individuāli pielāgotu priekšējo instrumentu paneli, viedtālruņa, loģistikas un navigācijas programmu integrāciju un citām tehnoloģijām.
“Drošība ir mūsu prioritāte,” uzsver J.Golubevs. “Visi SCHWENK Latvija transportlīdzekļi aprīkoti ar virkni risinājumu, kas palīdz šoferim ikdienas darbā, monitorē braukšanas kultūru un stilu. Uz visiem mūsu auto ir atsauksmju tālruņa numurs, kur ikviens satiksmes dalībnieks aicināts zvanīt uz ziņot par novērojumiem. Esam gandarīti, ka vairāk nekā puse gada laikā saņemto zvanu ir pozitīvas atsauksmes.”
SCHWENK grupa jau pašlaik ir viens no spilgtākajiem nozares piemēriem Eiropā videi draudzīgu ražošanas tehnoloģiju ieviešanā. Jaunie betonvedēji ir tikai viena no SCHWENK Latvija tuvāko gadu investīcijām ietekmes uz vidi mazināšanai, ceļā uz Eiropas Zaļā kursa un klimata neitralitātes mērķu sasniegšanu.

Betonvedēju pirmais brauciens video: