Vadošais betona ražotājs Igaunijā Betoonimeister pilnībā pievienojas SCHWENK Būvmateriālu grupai

July 2, 2024

Īstenojot savu attīstības stratēģiju Ziemeļeiropā, SCHWENK grupas uzņēmums SCHWENK Eesti OÜ ir iegādājies 100% Igaunijas betona ražotāja Betoonimeister akciju.

 Dibināts 2004. gadā, Betoonimeister nodarbina aptuveni 100 cilvēku un tam ir sešas betona ražotnes – divas Tallinā, pa vienai Tartu, Tapā, Jehvi un Pērnavā. Betoonimeister ir SCHWENK grupas daļa jau kopš 2023. gada februāra, kad SCHWENK Eesti iegādājās 65,7% akciju. Arī turpmāk Betoonimeister turpinās savu darbību kā līdz šim, saglabājot arī uzņēmuma nosaukumu un vadības struktūru.

“Vertikālā integrācija ir daļa no SCHWENK biznesa stratēģijas visos tirgos, un es priecājos, ka Betoonimeister pilnībā iekļaujas mūsu saimē. Vienlaikus mēs turpināsim piegādāt cementu klientiem Igaunijā, ievērojot godīgu tirdzniecības praksi,” saka SCHWENK Ziemeļeiropas vadītājs Reinholds Šneiders. Cements Igaunijas klientiem tiek piegādāts no vienas no modernākajām cementa rūpnīcām Eiropā – Brocēnos, Latvijā. Tā kā SCHWENK Latvija ir apņēmusies sasniegt vērienīgus ilgtspējības un dekarbonizācijas mērķus, plānots, ka līdz 2030. gadam SCHWENK Latvija cementa rūpnīca kļūs par vienu no pirmajām dekarbonizētajām cementa rūpnīcām Grupā, nodrošinot turpmāku CO2 pēdas nospieduma samazināšanu būvniecības nozarē.

Būvmateriālu ražotāju SCHWENK dibināja Eduards Švenks (Eduard Schwenk) 1847. gadā Ulmā, Vācijā. Gadu gaitā uzņēmums izaudzis par uzņēmumu grupu, kas ir viens no inovatīvākajiem un modernākajiem nozares uzņēmumiem Vācijā. Uzņēmuma pamatdarbību veido četras nodaļas – cementa, betona, smilts un grants, un betona sūkņi. Kopš 2019. gada uzņēmums darbojas Ziemeļvalstu un Baltijas valstu tirgos, un tam ir divas cementa rūpnīcas – Latvijā un Lietuvā, betona ražotnes Latvijā un Somijā, ostu termināļi Latvijā, Somijā, Zviedrijā un Norvēģijā, kā arī vairāki minerālmateriālu karjeri Latvijā un Lietuvā.

 

Plašāka informācija:

Antra Savleviča

SCHWENK Latvija komunikācijas vadītāja

antra.savlevica@schwenk.com, + 371 26422891